Otwieranie drzwi dla pracowników z Azji

Wydawanie pozwoleń na pracę dla obywateli ze Wschodniej Europy nikogo w Polsce już nie dziwi. Ale nasi sąsiedzi, nie tylko Niemcy, lecz również i Czesi zaczęli nam podbierać pracowników zza naszej wschodniej granicy.
Otwieranie drzwi dla pracowników z Azji.
To dlatego nasi rodzimi pracodawcy zaczęli poszukiwać innej siły roboczej między innymi z Azji. W ciągu pierwszego półrocza ubiegłego roku do Polski przyjechało około 8 tysięcy imigrantów zarobkowych z Azji. Liczba ta stale rośnie z miesiąca na miesiąc. Dane te sytują Azjatów na 3 miejscu po Ukraińcach i Białorusinach na polskim rynku pracy.
Zarówno pracodawcy jak i agencje pracy tymczasowej wystawiają wiele wniosków o prace dla Azjatów, ale tylko ich nieliczna część została pozytywnie rozpatrzona. Problem wydaje się być poniekąd złożony.
Jedną z przeszkód jest zbyt mała liczba pracowników oddelegowanych w urzędach wojewódzkich w całej Polsce do rozpatrywania wniosków, których z roku na rok przybywa wielokrotnie a liczba pracowników w urzędach się nie zmienia. Wydawać by się mogło, że urząd nie zależy na wsparciu lokalnych przedsiębiorców, gdy ci nieustannie borykają się z brakiem pracowników.
Inny problem na jaki wskazują pracodawcy czy agencje pracy tymczasowej, to mozolna obsługa w wydziałach ambasad czy konsulatów RP za granicą.
Zatem wszystko wskazuje na to, że wykwalifikowani bądź przyuczeni do zawodu pracownicy z Azji w najbliższych latach mogą stać się nową siłą napędową polskiego rynku pracy. 

DLACZEGO ZATEM TAK STAWIAMY NA AZJATÓW?
Ludzie ci są niezwykle lojalni i zmotywowani do pracy. Wynika to z ich pracowitości, chęci niesienia pomocy swoim bliskim w kraju czy też wysokim kosztami dotarcia na europejski kontynent.
Nasza firma Job Fix oprócz sprowadzania pracowników ze Wschodu Europy zajmuje się również sprowadzaniem pracowników z Azji. Jako jedyna z nielicznych agencji tymczasowej w Polsce posiadamy swoje przedstawicielstwo w krajach azjatyckich.
Pracownicy z krajów azjatyckich są narodami, które nie nadużywają trunków, znają świetnie język angielski, są niezwykle wykwalifikowani oraz bardzo mocno zmotywowani do pracy. Oprócz tego są ludźmi niezwykle sympatycznymi, otwartymi na relacje z innymi i szybko nawiązującymi kontakty z Polakami.
Posiadają oni ogromne doświadczenie w branżach, których praktycznie w Polsce już nie ma.
Mowa między innymi o:
  • spawaczach
  • murarzach
  • stolarzach
  • szwaczkach
  • cieślach
  • tapicerkach
  • czy innych zawodach
Jeśli pracodawca sam bezpośrednio chce się zająć procesem sprowadzenia pracowników, to ze swojego doświadczenia wiemy, iż są to procedury bardzo długie i uciążliwe.
Dlatego też nasza firma załatwi za Państwa wszelkie formalności i pomoże w zatrudnieniu nie tylko pracowników ze Wschodu ale i Azji.
Postawcie Państwo zatem  sobie pytanie czy nie warto zainwestować w nową siłę roboczą z dalekiej Azji po to, aby mieć gwarancję jakości oraz rzetelności pracy?
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.